Prostředí

Výlety, atrakce, zábava

Okolí

V okolí je mnoho míst, kam se můžete podívat. Například nedaleká studánka v Bučině, dále Hrad Aušperk, Zámek Budišov, Čtyři palice (přírodní památka). V zimě například lyžařský areál Hlinsko, nebo Svratka. Dále je možnost domluvy vyjížďky na koních.

Škála různých sportovních, turistických a rekreačních zařízení je velká a každý si jistě přijde na své.

Přehled informací o ubytování na chatě na Vysočině

Destinace

Kde se nachází

Vzdálenost

autobusKrouna, obec Čachnov (GPS 49°44`37.98"N 16°3`55.96"E)
vlakžel. stanice Čachnov, Krouna 53944 (49°45'11.070"N, 16°3'33.952"E)1 km
restauraceSvratka5 km
koupáníRybník Svratouch
koupaliště Svratka
Hlinsko
4 km
8 km
15 km
lyžařský vlekHlinsko 14km, Svratka5 km
obchodSvratouch4 km
poštaSvratouch4 km
nákupní centrumSvratka
Hlinsko
5 km
14 km
bankomatSvratka
Hlinsko
5 km
14 km
les100 m

Žďárské vrchy

Žďárské vrchy se dájí bez nadsázky považovat, za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci České Republiky, v roce 1970 zde byla vyhlášena Chráněná krajinná oblast s rozlohou 715 km2.

Nejvyšším vrcholem Žďárských vrchů je 836 m vysoká hora Devět Skal. Žďárské vrchy jsou protkány údolími řek a potoků. Pro tuto krajinu jsou typické roztroušené skalní útvary a balvanité sutě.

Turistická oblast Žďárské vrchy je vymezena městy Nové Město na Moravě, Žďár nad Sázavou a Bystřice nad Pernštejnem na jejím jižním okraji a Poličkou a Hlinskem na okraji severním. V horských oblastech můžeme najít roubené lidové stavby. V oblasti Žďárských vrchů se nacházejí také četné historické a kulturní památky. V pohoří pramení řeky Svratka, Sázava a Doubrava.

Krajina je protkána stovkami kilometrů turistických tras vhodných i pro výlety na kole. Nalezneme zde i čtyři naučné stezky. Významným lyžařským centrem je Nové Město na Moravě, centrem vodních sportů je Rybník Velké Dářko na řece Sázavě.

Čachnov

Vesnička Čachnov leží v samém srdci Žďárských vrchů. Čachnov je nevelká obec ležící uprostřed rozsáhlých lesů svažujících se od jihu k severu. Ze západu sem zasahuje Stará obora, od východu Borovský les a od jihu Bukovina. Čachnovem vede železniční trať, spojující Skuteč s Poličkou.

Čachnov je východiště tří značených turistických tras - zelené, žluté a modré. Zelená značka vede západně k prameni Chrudimky, žlutá značka vede jižně do Svratky a modrá vede jihovýchodně ke Karlštejnu.

Obec Čachnov

V nedalekém okolí je možné navštívit např. zámek Karlštějn, město Svratka, dále také Smetanovu Litomyšl (zámek), skalní útvary Milovské a Rybenské Perníčky, 4 palice, Devět skal (nejvyšší vrchol Žďárských vrchů), Toulovcovy Maštale.

Koupání v letních měsících je možné v nedalekém rybníku Chochol a o něco vzdálenějším rybníku Milovy. Oblast je charakterizována krásnou přírodou, klidem a v letních měsících zejména příjemným počasím. Je přímo stvořená pro turistiku a cykloturistiku s mnoha zajímavými cyklistickými trasami.

V zimním období a zejména pro milovníky bílé stopy je zde nespočetně km běžkařských tratí. Pro nadšence sjezdového lyžování cca 14 upravovaných sjezdovek… Svratka, Hlinsko, Nové Město, Polička a mnoho dalších.